czasomierze

Nad czas stracony nic bardziej nie boli.

Czas wakacji

plaże pustoszejąWakacje dobiegają już końca i może dobrze, można będzie wreszcie wyjechać w ciekawe miejsce, nie narażając się na ogromne tłumy wczasowiczów. Koniec sierpnia i wrzesień to świetny czas aby odwiedzić Hiszpanię. Nadal jest tam słonecznie i ciepło, a ceny związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem znacznie się obniżają, więc można poleniuchować na plaży bez obawy że zostanie się rozdeptanym przez tłum wakacyjnych wczasowiczów, można będzie spokojnie i bez kolejek zwiedzić ciekawe zabytki, w które Hiszpania obfituje.

Z czystym sercem mogę polecić zwiedzenie Alhambry. Jest to warowny zespół pałacowy w Andaluzji. Alhambra została zbudowana w XIII wieku, przez panujących na tych terenach mauretańskich Kalifów. Ten zespół pałacowy wraz z otaczającymi go ogrodami zajmuje całe wzgórze. Szczególnie miło się spaceruje po tych ogrodach, są na prawdę rozległe i zadbane, składają się z wielu mniejszych ogródków z małymi sadzawkami, oczkami wodnymi, fontannami i płynącymi strumykami.

La AlhambraAlhambraAlhambraAlhambraAlhambraAlhambra

Wśród zielonych drzew i krzewów, niemal na każdym kroku napotykamy rozkwiecone rabaty, lub ciekawe kwieciste krzewy. Nawet w upalny dzień można tam znaleźć przyjemny cień i ochłodę, a liczne dziedzińce i alejki tworzą niezwykły labirynt który sprawia że zwiedzanie jest czystą przyjemnością i pozostawia niezapomniane wrażenia.

Ogrody AlhambryOgrody AlhambryOgrody AlhambryOgrody AlhambryOgrody AlhambryOgrody AlhambryOgrody Alhambry

Tak więc jeśli ktoś będzie już znudzony leniuchowaniem na plażach Malagi lub Marbelli, zachęcam do dwugodzinnej podróży w głąb Hiszpanii, właśnie do ogrodów Alhambry w Granadzie.

Oczywiście Hiszpania oferuje wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia, po prostu przed wyjazdem należy zaopatrzyć się w dobry przewodnik turystyczny i wyszukać ciekawe miejsca, czy zabytki w okolicy w której będziemy spędzali swój urlop, lub wręcz zaplanować wyjazd pod kątem atrakcyjności danego regionu.

Reklamy

19 sierpnia 2011 - Posted by | czas na podróże, dywagacje na temat czasu i przemijania | , , , , , , , , , ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: