czasomierze

Nad czas stracony nic bardziej nie boli.

Jubileuszowy X Cracovia Maraton

X Cracovia MaratonJuż 17 kwietnia odbędzie się jubileuszowy X Cracovia Maraton. Zapisy uczestników przyjmowane są do dnia 16 kwietnia (obecnie lista uczestników przekroczyła już 3000 osób). W maratonie mogą brać udział osoby które do dnia 17 kwietnia ukończą 18 lat. Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Patronem Sportowym Cracovia Maraton jest Robert Korzeniowski. Start zawodników nastąpi z Alei 3 Maja na Krakowskich Błoniach o godz. 9.30. Długość trasy maratonu 42,195 km. ( mapa maratonu )Trasa posiada atest AIMS oraz PZLA . W X Cracovia Maraton pomiar czasu i ustalenie kolejności będzie dokonywane systemem elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik podczas weryfikacji otrzyma CHIP, jego właściwe zamocowanie jest warunkiem wystartowania w maratonie i sklasyfikowania w komunikacie końcowym zawodów. Sponsorem pomiaru czasu w X Cracovia Maraton jest firma TIMEX.

Cracovia MaratonCracovia MaratonCracovia Maraton

Pomysł zorganizowania maratonu w Krakowie narodził się w połowie lat 90. Niestety ze względów finansowych i organizacyjnych przygotowania do pierwszego maratonu ruszyły dopiero w 2001 roku. Jego organizatorami było Miasto Kraków oraz specjalnie utworzona w tym celu Fundacja „Z biegiem Wisły”. Przygotowaniami kierował Komitet Organizacyjny powołany zarządzeniem Prezydenta Miasta. Pierwszy Cracovia Maraton odbył się 11 maja 2002 roku. Od początku swej historii Cracovia Maraton jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Dotychczasowe edycje krakowskiego maratonu pokazały, że jest to jedna z największych imprez organizowanych w Polsce, jest także największym maratonem pod względem udziału osób niepełnosprawnych. Zawodnicy, którzy przyjeżdżają na Cracovia Maraton, są polską elitą niepełnosprawnych maratończyków na wózkach. Z roku na rok w maratonie pojawia się coraz większa liczba zawodników. W każdej edycji udział bierze Bogdan Król – najbardziej utytułowany polski maratończyk na wózku. W Cracovia Maraton startują niepełnosprawni zawodnicy z Polski, jak również z zagranicy (m.in. z Czech i Wielkiej Brytanii).

Cracovia MaratonCracovia Maraton

W dniu 16 kwietnia odbędzie się Cracovia Maraton Na Rolkach. Trasa o długości 42,195 km. prowadzi wokół krakowskich Błoń i liczy 12 okrążeń. Start zawodników nastąpi z Alei 3 Maja na Krakowskich Błoniach o godz. 16-ej. W Cracovia Maraton Na Rolkach pomiar czasu i ustalenie kolejności będzie dokonywane systemem elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik podczas weryfikacji otrzyma z chip, jego właściwe zamocowanie jest warunkiem wystartowania w maratonie i sklasyfikowania w komunikacie końcowym zawodów. Sponsorem pomiaru czasu jest firma TIMEX.

Cracovia Maraton na RolkachCracovia Maraton na Rolkach

Reklamy

2 kwietnia 2011 - Posted by | - " T " jak Timex, zegarki i sport | , , , , , ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: