czasomierze

Nad czas stracony nic bardziej nie boli.

Bisset sponsorem Pucharu Świata w Judo

logo Puchar Świata Mężczyzn w JudoW dniach 26-27.02.2011, w Warszawie w hali Torwar przy ul. Łazienkowskiej 6a odbyły się zawody Pucharu Świata Mężczyzn w judo. Do turnieju zgłosiło się niemal 400 zawodników z 48 krajów, wśród nich wielu medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy oraz reprezentacja Polski złożona z 28 zawodników. Ranga zawodów Puchar Świata – jest jednym z Turniejów Kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich „Londyn 2012”. Zawody rozegrano w 7 kategoriach wagowych: 60 kg, 66 kg, 73 kg, 81 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg. Honorowy patronat nad zawodami objął Marszałek Sejmu – Grzegorz Schetyna.

Puchar Świata w Warszawie przyciągnął na trybuny ogromną liczbę kibiców z Polski i zagranicy. Nic dziwnego, gdyż na tatami można było obejrzeć walki w wykonaniu mistrzów olimpijskich, świata i Europy. Nie zabrakło też prasy, radia i telewizji. Pierwszego dnia akredytowało się aż siedemdziesięciu jeden dziennikarzy. To prawdziwe święto judo miało też bohaterów.

walki judowalki judowalki judo

Po pięknych walkach wyłonieni zostali najlepsi z pośród kilkuset zawodników w kategoriach 60, 66, 73 kg. W najlżejszej zwyciężył Ashley McKenzie z Wielkiej Brytanii, który pokonał Armeńczyka Hovhannes Davtyana. Miejsca trzecie zajęli Yunlong He z Chin i Artiom Arshansky z Izraela.

W kategorii 66 kg miejsce pierwsze zajął Armen Nazaryan z Armenii. Drugi był Paweł Zagrodnik z Polski. Medale brązowe zdobyli David Larose z Francji i Kamal Khan-Magomedov z Rosji.

W finale kategorii 73 kg walczyli Francuz Benjamin Darbelet i Krzysztof Wiłkomirski z Polski. Po niezwykle emocjonującej walce zwyciężył pierwszy z nich. Miejsca trzecie wywalczyli Kioshi Uematsu z Hiszpanii oraz Costel Danculea z Rumunii.

Polscy zawodnicy zdobyli dwa srebrne medale, co dało Polsce 6 miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej.

nagrodynagrodynagrody

Zwycięzcy otrzymywali medale i puchary, pamiątkowe dyplomy, oraz zegarki firmy Bisset.

Tradycyjnie po walkach finałowych odbył się trening dla młodych adeptów judo. Poprowadzili go, Ryszard Zieniawa – 8 DAN, Antoni Zajkowski – pierwszy polski medalista olimpijski, Jarosław Lewak – uczestnik IO w Sydney i Atlancie oraz Paweł Nastula – mistrz olimpijski z 1996 r. Gościem specjalnym był Siergiej Tabakov, trener kadry Rosji w latach 2004-2008. W treningu wzięło udział ponad 250 dzieci z całej Polski. Wszyscy otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

15 Marzec 2011 - Posted by | - " B " jak Bisset, czasomierze i ich twórcy, zegarki i sport | , , , , , , , ,