czasomierze

Nad czas stracony nic bardziej nie boli.

Chińskie zegarki z ‚wysokiej półki’

Wielu polakom Chiny, a szczególnie chińskie wyroby, nadal kojarzą się ze straganami na Stadionie X-lecia, z tanimi podkoszulkami, trampkami, czy inną tanią i kiepskiej jakości odzieżą. Natomiast Chiny ciągle się rozwijają, przechodzą bardzo intensywną transformację z kraju rolniczego do kraju przemysłowego, z wielkimi możliwościami technicznymi i innowacyjnymi. Chiny mają swoje własne i to bardzo zaawansowane technologie w wielu dziedzinach, coraz szybciej podbijają kolejne gałęzie przemysłu.

Tak też jest w dziedzinie produkcji zegarków. Chińskie firmy produkują już własne i to bardzo zaawansowane mechanizmy zegarków, ich wyroby zaczynają się liczyć w świecie, a ich jakość jest już na prawdę wysoka. Przykładem takiej jakości mogą być czasomierze marki Sea Gull. Firma Tianjin Sea Gull Watch Manufacturing Group powstała w 1955 roku. Dzisiaj, jest nowoczesną firmą o charakterze międzynarodowym. Jest bardzo dobrze znany w branży jako że jest jednym z wiodących światowych producentów mechanizmów zegarkowych. Wysokiej jakości mechanizmy firmy Sea Gull są stosowane w zegarkach wielu znanych marek. Sea Gull produkuje własne zegarki, oczywiście montując w nich własne mechanizmy. Przykładem takiej linii luksusowych i drogich zegarków z mechanizmem Tourbillon. Wyroby marki Sea Gull wykonane są z wysokiej jakości materiałów i komponentów, z dużą ilością kamieni. Wykonanie i bardzo klasyczny styl tych zegarków, dobitnie świadczą o dużych możliwościach firmy i o zamiłowaniu do tradycji zegarmistrzowskich. Charakterystyczną cechą Tourbillon-ów jest to że mechanizm zegarka jest widoczny w części lub całości.

Sea Gull podobny zabieg zastosowała również do produkowanych przez siebie chronografów lub zegarków automatycznych. Zegarki marki Sea Gull nie są tanie, za chronograf trzeba wydać kilkaset euro, a za Tourbillon już kilka tysięcy euro, ale warte są  swojej ceny.

[strona firmowa Sea Gull]

Reklamy

10 stycznia 2011 - Posted by | - " S " jak Sea Gull, czasomierze i ich twórcy | , , , , , , , , , , , ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: