czasomierze

Nad czas stracony nic bardziej nie boli.

Krzysztof Hołowczyc na 5 pozycji w Rajdzie Dakar

BMW Hołowczyca

Od kilku lat zamiast rajdu Paryż-Dakar rozgrywany jest rajd Dakar. Zmiana nie jest tylko kosmetyczna – wyścig nie startuje już z Paryża i nie kończy się w Dakarze. W tym roku (tak samo jak rok i dwa lata temu) wyścig odbywa się w Ameryce Południowej.

Krzysztof Hołowczyc ( ambasador marki Atlantic ), zawodnik ORLEN Team , wystartował w kolejnym, 33 rajdzie Dakar za kierownicą BMW X3 CC, wystawionego przez słynny niemiecki zespół X-raid.

BMW X3 CC Krzysztofa Hołowczyca i Jeana-Marca Forina bez problemów przeszło przez odbiór techniczny i administracyjny.

1 stycznia 2011 roku w 33-stopniowym upale odbyła się ceremonia startu do Rajdu Dakar 2011. Ceremonia ta odbyła się  w najbardziej centralnie położonym punkcie Buenos Aires. Rajdowa karawana przyciągnęła tysiące kibiców, którzy gromadzili się wzdłuż drogi prowadzającej do startu. Wszyscy wiwatowali i dopingowali rajdowców do walki. 407 zawodników przystąpiło do rywalizacji w 33 rajdzie Dakar.

2 stycznia 2011 roku – pierwszy etap rajdu liczący 377 kilometrów.  Załoga ORLEN Team Krzysztof Hołowczyc / Jean-Marc Fortin zajęła szóste miejsce. Motocykliści Marek Dąbrowski i Jacek Czachor uplasowali się na 20 i 26 pozycji. Niestety, już drugiego dnia rajdu z rywalizacji musiał wycofać się Rafał Sonik, który uległ groźnemu wypadkowi. Do wypadku Sonika doszło na 176 kilometrze, czyli na 17 kilometrów od mety odcinka specjalnego. Wcześniej w stawce quadów prowadził Rafał Sonik na przemian z Josefem Machaczkiem, jednak w wyniku wypadku nasz  zawodnik doznał poważnej kontuzji ręki i był zmuszony podjąć decyzję o wycofaniu się z rajdu.

Na drugim etapie rajdu Dakar, Krzysztof Hołowczyc po raz drugi zajął szóste etapowe miejsce i awansował w klasyfikacji generalnej na piątą pozycję. Motocykliści linię mety przekroczyli z różnicą zaledwie 18 sekund i uplasowali się kolejno Marek Dąbrowski na 23, a Jacek Czachor 24 miejscu.

Przebieg rywalizacji Polaków na trasie rajdu Dakar  można śledzić codziennie na antenie TVP 2 bezpośrednio po Sport Telegramie około godziny 18.45 w programie „Śladami ORLEN Team, czyli Dakar na obcasach” , jak również w felietonach rajdowych w „Pytaniu na śniadanie” pomiędzy godziną 9.10 a 9.30.

4 stycznia 2011 - Posted by | - " A " jak Atlantic, zegarki i sport | , , , , , , , , , , ,