czasomierze

Nad czas stracony nic bardziej nie boli.

Zarządzanie własnym czasem

Im więcej mamy czasu na wykonanie jakiejś pracy tym więcej czasu ona nam zabiera. Tak więc aby efektywnie wykorzystać czas należy go dobrze zorganizować, a właściwie dobrze zorganizować siebie w czasie. Dobre zorganizowanie polega na aktywnym działaniu na rzecz efektywności i skuteczności, tak aby ułatwić sobie osiąganie zamierzonych celów, a przy tym mieć wystarczająco dużo czasu na odpoczynek. Odpoczynek też powinien być aktywny i dobrze zorganizowany, no może bez przesady, czasami można poleniuchować, ale tyko wtedy gdy czas pracy został efektywnie wykorzystany. Sukces przeważnie nie jest dziełem przypadku, zależy od Ciebie, to ty tworzysz swój styl pracy i odpoczynku, robisz to albo dobrze, albo źle.

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić. Dobre i skuteczne zarządzanie czasem to podstawowa umiejętność zawodowa, ale także bardzo przydatna w życiu prywatnym, rodzinnym. Umiejętność ta pozwala lepiej wykonywać swoje zawodowe obowiązki, stwarza perspektywy rozwoju kariery, pozwala wygospodarować więcej czasu dla siebie i dla rodziny. Aby dobrze zarządzać swoim czasem potrzebna jest praktyka i zaangażowanie. To nie jest łatwe, ale nie jest też tak trudne jak fizyka molekularna, to przede wszystkim zasady zdrowego rozsądku. To da się zrobić, da się zastosować w codziennym życiu. Z każdym dniem będzie łatwiej, gdy stosowanie reguł zacznie być nawykiem. Życie rodzinne jest bardzo ważne, dlatego warto zacząć od uporządkowania swojego czasu na płaszczyźnie rodzinnej.

Zarządzanie czasem w rodzinie.

Ciekawe porady głownie dla kobiet, ale także przydatne dla mężczyzn, zwłaszcza tych którzy aktywnie uczestniczą w wychowaniu dzieci, można znaleźć w e-booku „Zarządzanie czasem w rodzinie”. Z tej książki można się dowiedzieć jak zarządzać swoim czasem i z powodzeniem działać, kiedy wychowuje się dzieci. Dzięki zawartym tam radom płynącym z życiowego doświadczenia innych rodziców można uniknąć ‚nauki na własnych błędach’.

Reklamy

4 grudnia 2010 - Posted by | dywagacje na temat czasu i przemijania, zarządzanie czasem | , , , , ,

2 Komentarze »

  1. Czasu dla dzieci i rodziny zawsze jest za mało. Tak mi się przynajmniej wydaje. Obowiązki zawodowe, „przynoszenie pracy do domu”, codzienna rutyna, to wszystko sprawia, że jesteśmy zbyt zmęczeni, by zająć się wychowaniem dzieci. A one uczą się od nas, są świetnymi obserwatorami. Przydałby się czasem jakiś „złoty środek”, plan na życie. Tylko, czy umielibyśmy według niego postępować??

    Komentarz - autor: Iwona | 6 grudnia 2010 | Odpowiedz

  2. Stany idealne w przyrodzie nie funkcjonują. Ale do czegoś trzeba dążyć. A jak jest plan działania to już połowa sukcesu. Bo jak nie wiemy nawet gdzie zmierzamy to jak tam dotrzeć?

    Komentarz - autor: Target Communications | 7 grudnia 2010 | Odpowiedz


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: